Погода на лютий

Загальні характеристики лютого стосовно очікуваних погодних умов за даним Українського Гідрометеоцентру наступні: середня місячна температура від 0 до -5 град Ц., місячна кількість опадів 29-41 мм. Отримані прогностичні дані знаходяться межах середніх багаторічних значень цих показників.

Для більш детального огляду процесів за лютий можемо отримати інформацію з даних метеорологічних моделей за математичним ансамблем.

Системи ансамблевого прогнозування є системи чисельного прогнозування погоди, які дозволяють нам оцінювати невизначеність в прогнозі погоди, а також найбільш ймовірний вихід. В даному випадку робиться багаторазова прогонка моделі з дещо різними вихідними умовами. У багатьох випадках фізика моделі буває у стані обуреної, а деякі ансамблі використовують більше однієї моделі всередині ансамблю (мультімодельність) або одну і ту ж модель, але з різними комбінаціями схем фізичної параметризації (мульфізичність).

Розглянемо один таких ансамблевих прогнозів, кінцевий варіант якого реалізований PhD Denis Pishniak.

Довгостроковий ансамблевий прогноз

 

Результати для територій центральної та північної Одещини.

Для його реалізації використані базові дані прогнозу NCEP CFSv2 та набір кліматичних даних NCEP Reanalisys 2.

Результати свідчать про нестійкий характер атмосферних процесів у лютому, що виявляється у певному рівні невизначеності моделюючих схем.

Виходячи з цього протягом місяця на території нашого району варто очікувати переважно морозну погоду з частими відлигами.

Починаючи з 7-8 числа місяця очікуються з великою ймовірністю часті у часі опади.

Ансамблевий середньосроковий прогноз

 

Реалізація тим же автором, використана модель GEFS, дані якої надані NOAANCEP.

 


Погода на найближчі дні у Роздільній


 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *