Як зареєструвати ФОП онлайн

Онлайн рестрація ФОП

В наш час багато хто з молодих людей не бажають працювати на державу за копійки, тому прагнуть започаткувати свою справу.  Якщо ви прийняли таке рішення, зваживши всі “за” і “проти”, то краще почати зі статусу фізичної особи-підприємця (далі — фоп). Для цього потрібно офіційно зареєструватися. Одразу постає питання про те, як зареєструвати фоп? Це можна зробити, відвідавши Центр надання адміністративних послуг чи податкову інспекцію. Однак, це займе певний час, тому прийдеться трохи побігати.

Наразі, Законом, а саме діючим нормативно-правовим актом України від 15.05.2003 №755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” (із змінами) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15 передбачено більш простий спосіб — онлайн-реєстрацію. Це означає, що оформити фоп можна не виходячи з дому.

Що таке фоп?

Це фізична особа-підприємець, яка самостійно веде власну господарську діяльність, не заборонену чинним законодавством, задля отримання прибуткових коштів. Набути статусу фоп можуть дієздатні особи, яким виповнилося 18 років або які досягли 16-річного віку, але за згодою батьків, піклувальників чи органу опіки та піклування.

Основні переваги фоп полягають в наступному:

  • спрощена реєстрація підприємця в порівнянні з юридичною особою;
  • відсутність статутного капіталу;
  • спрощений бухоблік і звітність;
  • можливість працювати без найманих працівників;
  • підприємець — сам собі хазяїн.

Як здійснити онлайн-реєстрацію?

Якщо ви з комп’ютером на “ти”, тоді у вас є унікальна можливість відкрити фоп через спеціальні електронні сервіси в інтернеті. Краще це зробити на веб-сайті Міністерства юстиції “Онлайн будинок юстиції”, створивши персональний кабінет або через портал державних послуг  igov.org.ua.

 

Покрокова інструкція виглядає наступним чином:

Реєстрація ФОП онлайн

Порядок реєстрації ФОП

 

Як правило, за добу документи мають бути розглянуті, після чого з порталу електронних сервісів можна роздрукувати відповідну документацію-витяг з Єдиного державного реєстру, який засвідчує, що ви є фізичною особою-підприємцем.

Але це ще не все. Далі прийдеться відвідати фіскальну службу для подання та реєстрації книги обліку надходжень (доходи), яку потрібно пронумерувати та підписати. Подається вона разом із заявою про її реєстрацію в 10-денний термін після отримання витягу. Для того, щоб переконатися, що ви зареєстровані саме на спрощеній системі оподаткування, у податкову інспекцію слід подати заяву (написану від власної руки) про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку. Отримати зареєстровану книгу обліку про находження (доходи) та витяг можна через 10 днів після подання відповідних документів.

Останнім кроком в паперовому ланцюгу “як зареєструвати фоп” є відкриття рахунку в одному із банків свого міста.

 

Використання приватним підприємцем праці фізичних осіб

Якщо підприємець наймає на роботу працівників, він вважається роботодавцем і тому повинен дотримуватися вимог трудового законодавства. Це означає, що наймані працівники у фоп згідно із статтею 24 КзпП можуть працювати лише за умови укладання з ними трудових договорів, оформлення наказів про прийняття на роботу та повідомлення податкового органу. Також потрібно пам’ятати про ведення трудових книжок, виплату заробітної плати та сплату внесків відповідно до чинних законів та нормативно-правових актів.

 

Пропонуємо проглянути приклад реєстарції онлайн, де начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві (ГТУЮ) Станіслав Куценко покроково пояснює, як скористатися послугою реєстрації фізичної особи-підприємця на сайті “Он-лайн будинок юстиції”.

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *